Мільйонні статка та велика колекція нерухомості: розкрили правду про одіозного голову Інституту Серця

Голова Інституту серця Борис Тодуров міг збагатитись завдяки численним приватних компаніям, що заробляють на державному центрі та пов’язані з його родиною і найближчим оточенням.

Сам він володіє великою колекцією нерухомості, яку складно придбати на одну лише зарплату. Про це йдеться в розслідуванні журналістів проекту «Наші гроші».

У сім’ї Тодурових є маєток площею 6 гектарів землі: тут і власне озеро, басейн, гостьовий будинок і навіть невелика електростанція з сонячних батарей. Формально – це подарунок дружині Тодурова, проте в держреєстрі дарувальника чомусь не вказали.

Окрім цього, дружина глави Інституту серця володіє квартирою в житловому комплексі на Позняках і квартирою на Новопечерських липках. Син Тодурова, молодий лікар Михайло – має півгектара землі поруч з маєтком батьків. Його сестра Наталя має квартиру в новобудові на Осокорках. При цьому чоловік Наталії, теж молодий лікар, купив собі ще одну квартиру там само.

2016 року в декларації Тодурова з’явилися ще дві квартири. Крім того, він вказав 11 млн заощаджень – і це за зарплати у 173 тисяч гривень на рік, а його дружина взагалі отримала лише 50 тисяч зарплатні.

Як стверджують журналісти, Тодуров зміг так збагатитися завдяки комерційним структурам, які заробляють через Інститут серця. Вони продають медикаменти установі за дуже завищеними цінами або надають комерційні послуги хворим за захмарними тарифами від імені Інституту.

Цими приватними фірмами керують родичі Тодурова або люди з його оточення. Наприклад, фірма «Профі Ко» за два роки отримала від держінституту 15 млн грн завдяки перемозі на сумнівних тендерах, де конкурентом завжди була контора, що ставила дуже високу ціну. Серед засновників «Профі Ко» – зять Тодурова.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу в низу>>

Загрузка...