Нові правила ЖКП: чому українцям доведеться платити за воду сусіда і діряві труби

За такою ж схемою нарахують оплату в будинках, де за утримання будинку відповідають керуючі компанії, при цьому в 100% квартир і нежитлових приміщень (офіси, магазинчики) є водоміри. А ось в будинках, де водомірів встановлено менше, ніж в 100% квартир, рахунки за всю перевитрату виставлять мешканцям, у яких їх немає. Тобто – можуть зажадати оплатити зайвих 20-30 кубів води на місяць, або 400-600 грн.

«Довести провину ЖЕКу буде складно»

Фахівці в сфері ЖКГ кажуть, що жителям жеківських будинків буде складно довести провину балансоутримувача в витоках.

«Важко зрозуміти, як мешканці будинку, яким керують колишні ЖЕКи, а це переважно будівлі, яким по 50-60 років і комунікації в них зношені, доведуть факт протікання води в підвалі, якщо вони не мають туди доступу, – каже експерт з ЖКГ Андрій Никончук. – Компанії, що управляють (жеки) неохоче йдуть назустріч, треба писати скарги, оббивати пороги. А вода тим часом випливає, гроші в платіжки «капають».

І ще: за оцінкою Асоціації водоканалів, в Україні не більше 10% багатоповерхівок на 100% оснащені квартирними водомірами. Тобто 90% городян ця проблема не торкнеться, а «найкрайнішими» виявляться ті, хто платить за нормами.

За словами Никончука, це, зазвичай, малозабезпечені люди і асоціальні елементи. Перші отримають субсидію на оплату «комуналки», другі просто не платитимуть, в результаті їх за борги можуть через суд виселити з квартир, які, до того ж, у таких людей нерідко не приватизовані, що посилить соціальну напруженість.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що за рішенням Кабміну при боргу за комуналку більше 340 грн позбавлятимуть субсидії. Так, тепер термін прострочення за комунальними платежами, при якому можуть скасувати держдопомогу, з двох місяців зменшили до 30 днів.
При цьому українці помітно наростили борги за «комуналку», а саме «плюс» 23 мільярди за рік. Уже традиційно найгірше українці оплачують послугу газопостачання. При цьому в грудні 2018 року населення заплатило за житлово-комунальні послуги 10,7 млрд гривень.

Джерело

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу в низу>>

Загрузка...