Нові правила ЖКП: чому українцям доведеться платити за воду сусіда і діряві труби

Мешканці багатоповерхівок, які не мають лічильників води, вже з січня оплачуватимуть внутрішньобудинкові втрати води, а також її можливе розкрадання сусідами. Також платитимуть за «зайву» воду всі проживаючі в будинках, де 100% квартир обладнані водомірами.

Як повідомили нам в Асоціації водоканалів України, це передбачено законом «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» і методикою обліку цих послуг, яка набула чинності з 25 січня.

Нові правила

Законом і методикою передбачено, що постачальники тепла і води зобов’язані встановити загальнобудинкові прилади обліку тепла і води безпосередньо на вході до житлового або нежитлового приміщення і отримувати оплату повинні тільки на підставі їх свідчень.

Наприклад, водоканал може вимагати гроші за кубометри води, доставлені до житлового будинку. А ось за подальшу її витрату споживачі платять по-різному, залежно від того, в якому будинку вони проживають і від відсотка встановлених в ньому водомірів.

Як роз’яснила нам директор з інформполітики Асоціації водоканалів України Вікторія Яковлєва, якщо показання всіх квартирних водомірів виявляться в сумі менше, ніж свідчення загальнобудинкового водоміра, то в ОСББ і житлокооперативі, де, як правило, всі квартири обладнані лічильниками води, порядок оплати «зайвих» кубів встановлює їх правління. Рекомендується розподіляти додаткову оплату пропорційно з показаннями квартирних водомірів.

Хто «за сусіда» 

Найбільше постраждають ті, у кого немає квартирних лічильників. Якщо зараз вони платять за воду за нормами, виходячи з числа зареєстрованих мешканців (з 2015 року – 5 куб. м холодної води на людину), то з 25 січня на них повісять всю перевитрату. Наприклад, в будинку з ОСББ є 100 квартир, всі вони з лічильниками.

Загальнобудинковий водомір холодної води показав 1100 куб. м води за місяць, а все квартирні лічильники води в сумі – 1000 куб. м. Це може бути за рахунок похибки показань приладів і протікання через труби всередині будинку, вже за загальнобудинковим водоміром, наприклад в підвалі. Але мешканці квартири, які використовували 15 кубів, оплатять ще 1,5 куб. м, які використали 2 куб. м, – оплатять ще 200 л, а ті, хто взагалі водою не користувався, нічого не платитимуть.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу в низу>>

Загрузка...