У Норвегії заговорили про “війну з Росією”: Це послання всім країнам

Глава Міноборони Норвегії Бакке-Йенсен заявив, що найбільша небезпека йде від Росії, яка цілеспрямовано намагається підірвати єдність Заходу і міжнародне співробітництво у власних інтересах, використовуючи для цього військові та економічні інструменти тиску.

«Наша першочергова турбота – це Росія. Ми все ясніше розуміємо заклопотаність у зв’язку з нашим сусідом на Сході», – зазначив він.

Міністр заявив, що зміни в російській зовнішній політиці, що ведуть до конфронтації з Заходом, почали спостерігатися після 2014 року і російської окупації Криму.

В якості прикладу останніх агресивних дій Москви Бакке-Йенсен привів глушіння GPS-сигналу в регіоні Фіннмарк на півночі країни, відбувалося в період спільних навчань країн НАТО в цьому регіоні. В події країни альянсу звинуватили російських військових.

«Загалом події в нашому оточенні показують, що ми повинні враховувати, що збройний конфлікт між державами в Європі вже не є немислимим», – сказав він.

«GPS досить легко вивести з ладу, цілком можливо, що за цим стоїть Росія. (…) Це послання всім країнам, які беруть участь у військових навчаннях», – висловився раніше на цю тему прем’єр-міністр Фінляндії Юха Сіпіля.

Додамо, що НАТО готується задіяти десятки тисяч солдатів, 130 літаків і 70 кораблів.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу в низу: