Шoкyючі передбачення Ніколи Тесла про наш світ

В 1926 році журнал Cоllіer’s опублікував бесіду з винахідником Ніколою Теслою. Зміст бесіди по мірках того часу був, шoкуючим – та і зараз досить цікаво.

Життя бджіл стане правилом для людської раси, говорить славетний вчений Нікола Тесла. Насувається новий cтaтeвий порядок, у якому жінки будуть відігравати чільну роль. Ми будемо спілкуватися миттєво за допомогою простих кишенькових приладів. Літаки будуть літати в небесах, керовані без участі людей – по радіо. Величезні запаси енергії будуть передаватися на великі відстані без дротів. Землетpуси будуть відбуватися все частіше. І до деяких із цих разючих подій залишилося недовго, говорить Тесла.

Ніколі Теслі 68 років. Він тихо сидить у своєму кабінеті, вивчаючи світ, який міняв своїми руками, і пророкуючи інші зміни, які неминуче відбудуться завдяки прогресу людства. Тесла – високий, худий, аскетичний чоловік, який носить темний одяг і роздивляється світ спокійними, глибоко посадженими очима. Він може дозволити собі розкіш, але живе скромно і з разючою старанністю підбирає свою дієту. Він не п’є нічого, крім води й молока, і не куpив з юності.

Він інженер, винахідник, а крім усього цього ще й філософ. І незважаючи на свою одержимість практичним застосуванням усього того, що обдарований розум може витягти із книг, він ніколи не забував про драми людського життя. Через п’ятдесят років, говорить він, світ буде відрізнятися від того, що ми бачимо зараз, набагато більше, ніж наш нинішній світ – від того, що ми бачили піввіку тому.

Тесла приїхав в Америку, коли був ще молодий, і його геній швидко визнали. Завдяки своїм революційним електричним приладам він заробив гроші і збудував кілька фабрик – спочатку у Нью-Йорку, потім у Колорадо й на Лонг-айленді – де почав проводити свої незліченні експерименти, що призвели до різноманітних важливих (і не дуже) досягнень в електричній науці.

“З моменту появи бездротових систем, – говорить він, – я зрозумів, що це нове мистецтво принесе людству більше, ніж будь-яке інше наукове відкриття, тому що воно фактично знищує відстані. Більшість нещасть, від яких страждає людство, викликані колосальними розмірами земної кулі й нездатністю націй і людей вступати у близькі контакти”.

Бездротова передача дозволить добитися цих близьких контактів завдяки транспортації інтелекту, наших тіл, матеріалів і енергії.

“Увесь світ перетвориться у величезний мозок. Ми зможемо спілкуватися один з одним практично миттєво, незважаючи на відстані. Більше того, за допомогою телебачення й телефону ми зможемо бачити й чути один одного так само прекрасно, як якби ми сиділи віч-на-віч, незважаючи на дистанції в тисячі миль; і обладнання, яке дозволить нам це зробити, буде разюче простим у порівнянні з нашими сьогоднішніми телефонами. Люди зможуть носити таке обладнання у кишені. Ми зможемо спостерігати й слухати події – інаугурацію президента, спортивний чемпіонат, землетруси або битви – неначе ми перебуваємо там”.

“Коли бездротова передача енергії буде комерціалізована, відбудеться революція. Ми вже передавали кінофільми по бездротовому зв’язку на короткі відстані. Але потім – усього через кілька років – відстань буде не обмежена. Зображення вже зараз передають по проводах, за допомогою телеграфу. Але коли бездротова передача енергії стане масовою, усі ці методи здадуться такими ж примітивними, як паровий локомотив у порівнянні з електропоїздом”.

Кордони будуть знищені

Усі залізниці будуть електрифіковані, а парові локомотиви опиняться у музеях. З’являться літаючі машини, які не несуть на борту палива й будуть вільні від усіх обмежень сьогоднішніх аеропланів і дирижаблів. Ми зможемо добиратися з Нью-Йорка у Європу за кілька годин. Міжнародні кордони будуть в більшості знищені, почнеться уніфікація й гармонізація різних рас, що населяють землю. Бездротові технології гармонізують інтереси різних країн, забезпечать розуміння замість розбіжностей. Сучасні системи влади застаріють.

Тесла передбачить величезні зміни в повсякденному житті. Щоранку ми зможемо друкувати щоденну газету вдома по бездротовому зв’язку. Керування будинком – опалення, освітлення, механіка – будуть проводитися автоматично.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу в низу>>

Загрузка...