Архелоги знайшли в ізраїльській Кесарії горщик з 24 золотими монетами

При детальному розгляді 18 монет виявилися фатимідськими дінарами, викарбуваними з 24-каратного (тобто чистого) золота. Решта шість монет з 22-каратного золота були зроблені у Візантійській імперії: п’ять – під час правління імператора Михайла VII Дуки (1071-1078) і одна – при імператорі Романові III (1028-1034).

За словами експерта з середньовічних монет доктора Роберта Кула (Robert Kool) з Управління стародавностей Ізраїлю, золоті візантійські монети – надзвичайно рідкісна знахідка. Вони не мали ходіння за межами імперії, тому швидше за все, чоловік, який заховав скарб, походив з багатої мусульманської сім’ї і був купцем чи мав відношення до торгівлі з Константинополем. Знайдені монети були дуже цінними у свій час, одна або дві такі монети дорівнювали річному доходу місцевого фермера.

Грунтуючись на час карбування монет, дослідники припустили, що житель Кесарії заховав скарб незадовго до завоювання міста хрестоносцями. У 1100 році Балдуїн I став Єрусалимським королем і,щоб розширити територію королівства, почав завойовувати навколишні прибережні міста. Під час штурму Кесарії 17 травня 1101 року, коли багато її жителей були вбиті або взяті в полон, скарб загубився.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу в низу: