Архелоги знайшли в ізраїльській Кесарії горщик з 24 золотими монетами

Дослідники вважають, що скарб зарив житель міста, убитий під час вторгнення хрестоносців в 1101 році.

Архелоги знайшли в ізраїльській Кесарії бронзовий горщик з 24 золотими монетами XI століття, повідомляє BBC. Серед них були монети, викарбувані у Візантійській імперії, які вкрай рідко виявлялися за кордонами держави. Дослідники вважають, що скарб зарив житель міста, убитий під час вторгнення хрестоносців в 1101 році, інформує UkrMedia.

Кесарія Палестинська була заснована Іродом Великим у 20-10 роках до нашої ери на місці невеликого іудейського поселення. Ірод побудував велику гавань і перетворив Кесарії у велике портове місто. Під час римського панування місто було столицею провінції Сирія Палестинська, а пізніше – візантійської Палестини Прими. У 630-ті роки його захопили мусульмани і, після зміни кількох династій, місто увійшло до складу Фатимідського халіфату.

В 1101 році Кесарії завоювали хрестоносці під командуванням Балдуїна I, новоспеченого Єрусалимського короля, і до 1187 року місто залишалося під владою християн. У XIII столітті місто завоював і зруйнував єгипетський султан Бейбарс.

Під час розкопок у древній гавані Кесарії археологи з Управління стародавностей Ізраїлю під керівництвом Пітера Гендельмана (Peter Gendelman) і Мохаммеда Хатара (Mohammed Hatar) виявили скарб. Він вдавав із себе бронзовий горщик з 24 золотими монетами і золотою сережкою, і був захований між двома каменями в середньовічній ямі для відведення ґрунтових вод глибиною близько 1,5 метрів.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу в низу: