Токсична інфекція знову охопила Україну: від ботулізму померли вже вісім людей

З початку поточного року в Україні зафіксовано 8 смертей від ботулізму, до зараження яким в основному привело вживання в’яленої, солоної або консервованої риби домашнього приготування, яка була куплена в підземних переходах або на стихійних ринках.

Риба, яка вбила щонайменше вісьмох людей. Українців попереджають – їсти рибу домашнього приготування, яка не пройшла термічну обробку, вкрай небезпечно для життя.

Полтавська риба вклала в лікарні двох жителів Сумщини, в реанімації Херсона досі перебуває жінка, яка напередодні поласувала рибою разом з чоловіком, що помер від ботулізму. Лікарі попереджають – симптоми хвороби оманливі, а із зовнішнього вигляду риби розпізнати хворобу неможливо.

Риба з ботулізмом забрала життя вже вісьмох, попереджає на своїй сторінці у соцмережах міністр охорони здоров’я Уляна Супрун. І радить – ні в якому разі не купувати ці продукти на стихійних ринках та у пішохідних переходах.

Ботулізм не можна побачити чи відчути на смак. 600 кілограмів такої потенційно небезпечної риби наразі розшукують на Сумщині – товар придбали з рук у Полтаві. Рибою встигли поласувати двоє чоловіків, які наразі перебувають у лікарні.

Минулого року на Сумщині ботулізм діагностував у себе фельдшер швидкої допомоги, сам приїхав в лікарню, але за добу чоловіка не стало. І це при тому, що фельдшер добре знав симптоми. Часу на лікування ботулізму надзвичайно мало.

Всі шанувальники домашньої риби мають пам’ятати – симптоми ботулізму відрізняються від симптомів харчового отруєння. Погіршується зір, змінюється голос, з’являється м’язова слабкість та ускладнюється дихання.

Тим часом у херсонській лікарні не вдалося врятувати чоловіка – він став восьмою жертвою риби з ботулізмом за цей рік. Йому не встигли вчасно привезти сироватку, хоча у Міністерстві охорони здоров’я кажуть, що препарат є. Ліки отримала вдова загиблого, з яким разом поїли риби. Але жінка досі в реанімації в тяжкому стані.

Інфекціоністи попереджають – ботулізм живе у кишківнику риб.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу в низу: