Як побудувати вигрібну яму?

Деякі в викопану яму монтують полімерні цистерни. Їх не потрібно герметизувати, проте є вірогідність того, що така цистерна просто видавиться на поверхню і все її вміст розіллється на грунт. Щоб цього не сталося, цистерну потрібно обов’язково закріпити залізобетонними тросами. У тому випадку, коли на ділянці вже є вигрібна яма, але вона чимось не влаштовує господаря, її не варто демонтувати. Простіше викопати поруч нову, і з’єднати обидві ями між собою, так, щоб їх вміст перетікав.

Перед тим, як почати будувати вигрібну яму, потрібно визначити її точне місцезнаходження. Вона повинна розташовуватися від будинку на відстані від 5 до 20 метрів. Відстань від дна ями до рівня грунтових вод має бути не менше 1 метра. Особливу увагу варто приділити відстані від вигрібної ями до колодязя. При глинистому грунті воно повинно дорівнювати 20 метрам, при суглинку — 30 метрам, при піску — 50 метрів. Відстань від вигрібної ями до забору або до краю ділянки не повинно бути менше метра.

Якщо ви не хочете проблем з епідеміологами або захворювань власної сім’ї, то до будівництва вигрібної ями варто поставитися з усією відповідальністю. Вона неодмінно повинна мати дно і герметичні стінки, щоб її вміст не просочувалося в грунт. І, звичайно, не забудьте розрахувати обсяг такої ями. За добу людина витрачає 150 — 200 літрів води, значить, сім’я з 4 чоловік за добу буде виробляти приблизно 600 — 800 літрів стічних вод. Значить, об’єм ями повинен бути мінімум в 3 рази більше добового обсягу стічних вод. І це тільки мінімум. Максимум тут залежить тільки від вас.

джерело

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу в низу: