Як побудувати вигрібну яму?

Всі вигрібні ями можна розділити на два типи — ями без дна і ями з дном. Але навіть при тому, що використання ям без дна заборонено законом, вони все одно активно використовуються і будуються. Самі ж ями можуть бути побудовані з різних матеріалів, і найчастіше це цегла.

Найчастіше в хід йде стара цегла, яка має хороший стан з розібраних будівель. Сама кладка проводиться в півцеглини, фундамент при цьому використовується легкий. Дно ями заливається бетоном з обов’язковим використанням арматури. При цьому форма самої ями може бути не тільки круглої, але і квадратної і прямокутної. Усередині поверхня цегли обов’язково штукатуриться. Зверху будь-яка вигрібна яма повинна мати щільну кришку.

Вигрібна яма може бути споруджена і з дерева, наприклад, з просочених креазотом або іншим розчином, колод. Дно також заливається бетоном з використанням арматури. Але можна використовувати як дно все ті ж колоди, з добре забитими щілинами.

Вигрібна яма з цільнолитого бетону робиться за тим же принципом, що і яма з цегли. Сама конструкція всередині покривається бітумом. Не менш поширена і вигрібна яма з бетонних кілець. Таку, мабуть, спорудити, найпростіше. Спочатку заливається дно і вже на нього опускаються бетонні кільця, найчастіше їх використовується 3 штуки, хоча можна і 2. Обов’язково встановлюється кришка. Внутрішня поверхня обов’язково гереметезіруется бітумом.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу в низу: