“Змусять платити за сусідів”: Що чекає на українців у наступному опалювальному сезоні

І якщо в приватному будинку економити на опаленні нескладно, то в багатоповерхівці доведеться домовлятися з сусідами.

Наступний опалювальний сезон може виявитися рекордно дорогим для українців. Причин для цього декілька, але головна – тариф на газ. В тарифі на тепло 70% займає енергоресурс. Для прикладу, якщо блакитне паливо подорожчає на 10%, то опалення може подорожчати на 4,5%. Якщо газ подорожчає на 30%, то тариф на тепло зросте на 13,5%.

І якщо в приватному будинку економити на опаленні нескладно, то в багатоповерхівці доведеться домовлятися з сусідами. Так, утеплювати окремі квартири не можна, так як в результаті на стику утеплювача і стіни будинку утворюється перепад температур. Крім того, зміщується точка роси і в сусідній квартирі може з’явиться цвіль.

З часом утворюються мікротріщини, в яких накопичується волога. У результаті з-за сусіда, який утеплив зовнішню стіну тільки своєї квартири, поступово буде руйнуватися стіна будинку.

Найбільше за опалення доведеться платити мешканцям «хрущовок». Як розповідає експерт у сфері нерухомості Лариса Ставинога, всі старі панельні будинки зовсім не відповідають сучасним вимогам енергоефективності. Однак, проблеми можуть виникнути і в новобудовах. Так, згідно із законом «Про комерційний облік комунальних послуг», платіжки повинні видавати грунтуючись на показниках будинкового лічильника.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу в низу: