“Я на неї дивилась в упор, а вона на нас навіть не глянула”: Шокуюча розповідь матері, яка втратила сина в харківському ДТП


Друзі подарували нам кішечку, британку. Сказали, якщо ми не зможемо, то вони потім її заберуть. Вона зустрічає нас, і ви не уявляєте, встає на задні лапки, навіть трохи стогне, так радіє. Ну як їй не посміхнутися. За нею потрібно прибрати, погодувати, погладити, вона відволікає нас, і я нікому її вже не віддам. Ми назвали її Шунечка, Сашу нашого ми звали Сашунечка, хотіли, щоб імена були схожі.

З перших хвилин все було зумовлено
Ми з першого дня зрозуміли, що шансу покарати винних у нас немає. Навіть максимальних 10 років Зайцевої не дадуть. У мене була надія в душі, що хоч на 7-8 років посадять, але, мабуть, ні…

Наша адвокат, коли подивилася експертизи, каже, що вони аналізи у Зайцевої брали два рази, цього не потрібно було робити. Запитує у адвоката Зайцевої: навіщо? Та відповідає, мовляв, «для громадськості». Там з першої хвилини оформлення ДТП все вже було визначено.

До сих пір не можуть встановити, з якою швидкістю їхала Зайцева. Хоча там є відео з декількох камер спостереження, в автомобілі є прилади, які все фіксують. Якщо ще в жовтні слідчий говорив, що швидкість її автомобіля була 98-110 км на годину, зараз вже говорять, що 80 км.

Навіть прокуратура, яка повинна представляти інтереси потерпілих, не на нашому боці. Наш адвокат намагалася запросити на суд тих, хто проводив аналізи, щоб зрозуміти, навіщо два рази проводили їх. Так прокуратура нас не підтримала.

Зайцеву перший раз я побачила в грудні на суді, коли їй обирали запобіжний захід. Я в залі суду стояла прямо навпроти неї, в двох метрах, я весь час дивилася на неї в упор. У залі з потерпілих були тільки ми з чоловіком. Решта – адвокати, прокурори, журналісти. Вона боком до нас сиділа, а коли встала просити вибачення у потерпілих, то мало не спиною до нас повернулася, навіть не глянула в нашу сторону.

Вітчим її на суди не ходить, приходить тільки її мама. Вона нас вражає своїми нарядами, то в норковій шубі прийде, то в мутоновій.

Якби не тиснув на газ
Що стосується другого винного аварії, Геннадія Дронова, то спочатку ми навіть думали, що він не винен. Але коли подивилися, які свідчення він давав, і результати експертизи… У мене чоловік водій, механік, він розбирається в аваріях. Дронов, виявляється, бачив Зайцеву, він поїхав на жовтий сигнал світлофора і набирав швидкість. Розумієте, якби він не тиснув на газ, вони б не зіткнулися, або машину б не відкинуло на людей, не було б таких жертв! Навіщо він тиснув на газ… Це величезна біда…

Навіть не намагалися зустрітися
На початку Зайцеві прислали нам на картку 50 тис. грн. Я не знала, що це від них, просто прийшла СМС з такою сумою. Я навіть злякалася, але в банку не кажуть, хто її відправив. Запитала у хлопців, з якими Саша працював. Вони кажуть, може, хтось зібрав допомогу і однією сумою відправив. А потім вже у слідчого ми зрозуміли, що це вони. Зайцеві спокійно нам дали дані своєї банківської картки, щоб ми повернули гроші. Ми повернули.

А потім мені адвокат пояснила, що навіть якщо ми повернули ці гроші, все одно в суді цей факт буде служити пом’якшувальною обставиною для Зайцевої. Краще б я ці гроші в дитячий будинок відправила, там вони потрібніші…

Ксюшу ми всією сім’єю витягуємо, у неї крім ніг пошкоджені внутрішні органи, їй ще належить складне лікування. Дуже допомагають люди і лікарі, дають знижки.

Але якщо з іншими постраждалими сім’я Зайцевої зустрічалася, то до нас навіть не зверталися. Їх адвокат каже, що ми відмовилися від зустрічі. Але це не так – вони навіть не намагалися з нами зустрітися.

передає Корупція.Інфо.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу в низу: