Працювала на Москву: Савченко підозрюють в підготовці збройного перевороту

Доки колишня членкиня «Батьківщини» постить фотки чи то зі Страсбургу, чи то з Брюсселю, над нею в Україні згущаються хмари – їй «шиють» підготовку перевороту.

Як повідомляє сайт «Страна» з посиланням на свої джерела в силових структурах, Савченко півроку тому обговорювала з декількома високопоставленими офіцерами ГУР Міністерства оборони можливий переворот

. Після чого разом із затриманим керівником Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимиром Рубаном допомогла доставити зброю для офіцерів, які уявили себе чи то «хунтою», чи то «чорними полковниками». У слідства начебто є значна доказова база, у тому числі й аудіо-та відеозаписи розмов заколотників.

Першу партію зброї з «ДНР» начебто завезли ще у листопаді до однієї із військових частин у Хмельницькому, де служив один із підозрюваних у заколоті, з другою Рубана накрили на лінії розмежування. Тепер він сидить в СІЗО, а Савченко, за одними даними, втекла на Росію, за іншими – десь в Європі.

Отже, новий поворот, точніше, після затримання Рубана очікуваний перебіг подій, варто розглядати у кількох площинах. Перша – як російська пропаганда та її агенти в Україні відбілюватимуть Савченко. Вже зараз робиться акцент на нестиковках у версії, викладеній джерелами «Страни». Мовляв, навіщо було ризикувати і завозити зброю з окупованих територій, коли її можна просто взяти в якійсь військовій частині, де служать заколотники.

І роблять висновок: щоб показати причетність «ДНР» і Росії. Таким чином, агенти впливу ставлять під сумнів ключову версію звинувачення – заколот зі значною кількістю жертв та знищенням діючих політиків мав відбутися в інтересах Москви. Та і взагалі сумніви виникатимуть щодо його планування.

Інший момент: коли про Савченко сказана правда, тоді виникає питання, хто кого спонукав до участі у заколоті – депутатка офіцерів чи навпаки. Це дуже важливо, адже у будь-якій злочинній організації обов’язково є мозковий центр. Також важливо, яку роль грали офіцери – вони дійсно планували збройний переворот чи діяли за завданням спецслужб для виявлення можливих агентів Кремля в ЗСУ, ГРУ, СБУ та серед політиків.

Поки що відповідей на ці питання немає, можливі спільники Рубана не затримані. Савченко передають повістку на допит не особисто (це можна було зробити в суді над Рубаном, де вона була і хотіла взяти цього персонажа на поруки), а до апарату Верховної Ради. Їй дають спокійно виїхати за межі країни, замість того, щоб пред’явити звинувачення, а якщо їх не пред’являють, значить, вона лише свідок.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу в низу: