Розкопали і витягнули з могили: Батьки загиблих в одеському таборі дітей впевнені, що відвідують чужі могили

У понеділок, 12 лютого на Західному цвинтарі Одеси на родичей загиблих в таборі «Вікторія» дівчаток чекала ще одна морально важка процедура. Труни з тілами дітей, яких уже поховали, розкопали і витягнули з могили.

Рідні маленьких танцівниць трималися, як могли, хоч і проводили ексгумацію по їх особисте прохання. Таке рішення далося непросто, і все ж рідні наполягли на тому, щоб відправити тіла на повторну експертизу.

– Батьки хочуть провести експертизу ДНК, так як сумніваються, що при похованні не відбулося помилки, – зазначила керівник прес-служби Одеської прокуратури Інна Верба. – Щоб експертиза була незалежною, тіла з Одеси відправлять до Харкова.

Родичі чомусь впевнені, що в одеському бюро судово-медичної експертизи могли переплутати тіла. Першим запідозрив недобре батько 8-річної Соні Мазур. Він згадав, що до того, як відправити доньку на відпочинок до табору, їй видалили два верхніх зуба. У висновку ж, яке видали родині перед похованням, було написано те, що викликало підозри.

– Там було написано про зуби, яких не повинно було бути на верхній щелепі, – розповіла адвокат сімей Тетяна Сягровец.

Крім того, адвокат каже, що попередню експертизу проводили з порушеннями. Нібито дослідження ДНК не торкнулися кінцівок, які виявилися розташовані окремо від тіл. Спочатку батьки через шоковий стан не звернули уваги на такі дрібниці, однак пізніше вирішили у всьому розібратися. Перше прохання про повторну експертизу вони подали майже відразу після поховання. І хоча повторне дослідження обіцяли провести ще до листопада, однак пізніше родичам відмовили слідчі. Після цього одесити звернулися до прокурора, який і розпорядився піти назустріч бажанням батьків.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу в низу: