Конфлікт розгортається з новою силою: Прем’єр Польщі зробив нову скандальну заяву проти українців

Поки міністерство закордонних справ вирішує, як реагувати на заяву польського прем’єр-міністра про Богдана Хмельницького, свою позицію озвучив постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба.

 Заява польського прем’єра не тільки дасть вектор дій полякам, а й спровокує українців. Спіраль конфлікту виведено на новий рівень і це дуже сумно. Стримана, але принципова відповідь на цей випад буде мудрістю. Але дасться він важко. Набагато простіше уявити як згадається все – Перемишль, Холм, Андрусівське перемир’я і т.д. і т.п, – написав Кулеба в Фейсбук.

Постпред України в Раді Європи також надав історичну довідку щодо повстання Богдана Хмельницького.

– 1664 року Стефан Чарнецький, польський полководець з російського роду, захопив Суботів і наказав викинути з могили тіло Богдана Хмельницького. У 2018 року наші польські друзі знову докопалися до Хмельницького.

Причиною повстання були накопичені за багато років образи українців на «польську батьківщину». Антисемітизм в повстанні був. Польща помстилася за повстання з особливою жорстокістю. Повстання і подальші війни підірвали Річ Посполиту. Це факти. І ще один факт: нездатність Польщі домовитися з козаками і гарантувати їм вольності в результаті завершилося тим, що спочатку Москва з’їла козаків, а потім і Польщу, – написав Кулеба.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу в низу: