Смерть настає через 2 години: в Україні заборонили небезпечний засіб

Держпотребслужба України виявила в продажу склоомивач, який є небезпечним для здоров’я людини.

Як повідомляє прес-служба відомства, мова йде про продукцію марки Lodocоol «Зимовий концентрат -80».

Згідно з результатами проведеної експертизи, продукція не відповідає вимогам із безпеки, зокрема, вимогам постанови Головного державного санітарного лікаря України, оскільки містить у своєму складі метиловий спирт (метанол), який може представляти серйозну загрозу здоров’ю людей.

«З метою забезпечення прав громадян на безпечну продукцію, запобігання виникненню порушень вимог законодавства України під час поширення і/або введення продукції в обіг на території України, яка за її використання за призначенням становить загрозу суспільним інтересам чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам, Госпотребслужбой винесено відповідне рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів шляхом вилучення стеклоомивателей «Зимовий концентрат -80″ Ledocool із обігу і заборона запровадження в обіг такої продукції на ринок України», – сказано в повідомленні служби.


Метанол – найбільш токсична сполука серед усіх спиртів. Він окислюється в організмі людини значно повільніше, ніж етиловий спирт, і під час його окислення утворюються різні отруйні речовини.

Метиловий спирт швидко всмоктується в шлунку і тонкому кишечнику. Майже весь метанол (90%) метаболізується в печінці за допомогою ферменту алкогольдегідрогенази, у результаті чого утворюються формальдегід і мурашина кислота, що володіють високою токсичністю. Метаболіти метанолу видаляються нирками, а менша частина (15%) у незмінному вигляді виділяється через легені.

При цьому, метанол є сильною отрутою переважно нервової і серцево-судинної дії з вираженими кумулятивними властивостями. Токсична дія метанолу пов’язана з пригніченням центральної нервової системи, розвитком важкого метаболічного ацидозу (зміна кислотно-лужного балансу організму), ураженням сітківки ока і дистрофією зорового нерва.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу в низу: