Прожитковий мінімум: Кому і скільки додадуть грошей в грудні

Така зміна внесено до ст. 28 закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Оскільки з 1 грудня прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, підвищився з 1312 грн до 1373 грн, відповідно, повинні підвищитися і пенсії. Нагадаємо, раніше мінімальна пенсія за віком становила 949 грн.

Виплата пенсій починається з 5 числа кожного місяця. Однак, як повідомили нам в декількох районних пенсійних фондах, жодні інструкції щодо перерахунку грудневих пенсій до них поки не приходили. Тобто підвищення пенсій у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму поки що не відбулося.

Однак співробітники районних пенсійних фондів не виключають, що найближчим часом їм надійде «відмашка» щодо приведення пенсій у відповідність з новим прожитковим мінімумом. У такому випадку люди можуть отримати доплати «заднім числом», як це відбувалося під час жовтневих перерахунків.

Серед тих, кого досі не торкнулася індексація пенсій, мабуть, найчисленнішу категорію становлять військовослужбовці. Для них планувалося ухвалити окремий пенсійний закон, і люди сподівалися, що хоча б в грудні вони отримають підвищені пенсії.

Але напередодні народний депутат Дмитро Тимчук написав на своїй сторінці в Facebook, що законопроект ще навіть не поданий до парламенту.

«Декретні» підвищать тільки безробітним

До прожиткового мінімуму прив’язаний і мінімальний розмір «декретних» виплат. Відповідно до закону, ці виплати не можуть бути меншими 25% прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З 1 грудня прожитковий мінімум для працюючих громадян підвищився до 1762 грн (збільшення становило 78 грн). Відповідно, гарантована державою допомогу жінкам при вагітності та пологах тепер становитиме 440,5 грн на місяць (з травня по листопад 2017 року вона становила 421 грн).

Однак для працюючих жінок розмір «декретних» дорівнює середньомісячній зарплаті. Тому на добробут тих жінок, які пішли в декрет з робочого місця, підвищення соціального мінімуму ніяк не вплине.

Додадуть грошей малозабезпеченим і матерям-одиначкам

Грошова допомога малозабезпеченим сім’ям також підвищиться. Адже розмір допомоги визначається як різниця між сукупним доходом сім’ї і сумою прожиткових мінімумів для всіх членів сім’ї. Якщо доходи малозабезпеченої сім’ї в грудні не змінилися, то сума соціальної допомоги може збільшитися, оскільки зріс розмір прожиткового мінімуму

За такою ж формулою розраховується і сума допомоги одиноким матерям (розмір прожиткового мінімуму для дитини мінус середньомісячний дохід сім’ї на одну особу), і розмір допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів (50% прожиткового мінімуму на дитину мінус дохід на одного члена сім’ї)

передає Корупція.Інфо

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу в низу: