Прожитковий мінімум: Кому і скільки додадуть грошей в грудні

Чергове підвищення вплинуло на багато соціальних виплат.

З 1 грудня 2017 року в Україні, як писав сайт «Сегодня», підвищився прожитковий мінімум.

Це передбачено державним бюджетом України на 2017 рік.

У зв’язку з цим повинні були зрости і багато соціальні виплати, які, як відомо, «прив’язані» саме до прожиткового мінімуму. Ми вирішили дізнатися, як саме зростуть соцвиплати.

Пенсія з інвалідності – мінімум 1452 грн

Першого зимового місяця в черговий раз підвищилися пенсії з інвалідності з дитинства та дітям-інвалідам. Розмір мінімальної пенсії відповідає мінімальному прожитковому мінімуму для відповідної соціальної групи. Для дорослих, які втратили працездатність, з 1 грудня він становить 1373 грн (на 61 грн більше, ніж було раніше). Для дітей до 6 років – 1492 грн (на 66 грн більше, ніж раніше), для дітей від 6 до 18 років – 1860 грн (+83 грн).

Однак фактичний розмір пенсії з інвалідності з дитинства – це сума прожиткового мінімуму плюс надбавка, залежно від групи інвалідності. Тому мінімальна пенсія з інвалідності з грудня становить 1452 грн.

Повні дані про нові розміри пенсій з інвалідності наведені в таблиці:

Пенсії за віком підвищать пізніше

Як відомо, на початку жовтня Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», який дав старт пенсійній реформі. Відповідно до цього закону, вперше з 2007 року пенсії були проіндексовані, або, за словами міністра соцзахисту Андрія Реви, «осучаснені». І мільйони українців уже в жовтні отримали підвищені пенсії (хоча багатьом доплати прийшли з деяким запізненням).

Спочатку Мінсоцполітики повідомляв, що перерахунки повинні торкнутися 10 млн пенсіонерів. Наприкінці листопада міністр соцполітики Андрій Рева навів такі дані:

«З 12 мільйонів пенсіонерів осучаснення торкнулося 5,6 млн осіб. Тим, чиї пенсії не підлягають осучаснення, буде піднято розмір пенсії з урахуванням індексу інфляції. Цей показник склав 15%, або 140 гривень. З 5,6 млн осіб – для 3,5 млн підвищення становило 500 гривень і вище», – заявив Андрій Рева після завершення виплат пенсій за листопад.

Згідно з новим пенсійним законодавством, мінімальний розмір пенсії за віком тепер дорівнює прожитковому мінімуму для непрацездатних осіб.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу в низу: