Прощай, субсидія! Пільга на комуналку тепер лише для обраних. Нововведення, від яких можна збожеволіти

Як уряд позбавить субсидії до 3 млн. сімей.

Прийшла осінь, на носі опалювальний сезон і для багатьох стало  питання субсидування. Для багатьох українських сімей це питання – не тільки питання виживання, а й переваги. За статистикою в Україні на сьогодні отримують субсидії 50 – 60% споживачів.

Система субсидій існує в більшості країн. Її основна роль, допомога малозабезпеченим людям. Для порівняння, в тій же Польщі – тільки 2% населення отримують субсидію. Поляки пояснюють – така «розкіш» у них доступна тільки дуже малозабезпеченим.

В Україні ж все працює по-іншому. І до осені питання «чи дасть держава субсидію» постає у багатьох верств населення – від квартирантів, які живуть без будь-яких договорів, до цілком забезпечених громадян, які працюють на мінімалку і отримують решту зарплати в конвертах.

Уряд не приховує, що в цьому році хоче скоротити субсидії для 2 – 3 мільйонів сімей з більш, ніж 7 мільйонів. Почали з соціальних нормативів.
Так з 1 травня українцям скоротили соцнорми споживання тепло-, електро- та газової енергії.

Якщо порівняти з минулим роком, то в зимовий період, субсидія покривала 330 кубів на опалення квартири площею 60 кв метрів, а цього року в  опалювальному сезоні знижку нараховуватимуть тільки на 300 кубів. За те що споживається зверху, вже доведеться сплатити за чинним тарифом, це 204 грн.
Що стосується тепла, то в квартирі з центральним опаленням площею 60 кв.м. субсидія буде покривати замість 3,28 уже всього 2,5 Гкал тепла.Наприклад, в Києві, якщо не скоротити споживання, за різницю в 0,7 Гкал доведеться заплатити 1411 гривню.

З 1 жовтня 2017 року почнуть діяти такі нові соціальні нормативи на газ: на газову плиту (приготування їжі) – 3,3 кубометрів на людину; на газову плиту (приготування їжі і підігрів води) – 5,4 кубометрів на людину; на газову плиту і водонагрівач – 10,5 кубометрів на людину.

Потім в хід пішла «важка артилерія» – зміна термінів опалювального сезону. Раніше субсидія призначалася всім українцям в період з 1 жовтня по 30 квітня. Опалювальний період коректувався органами місцевого самоврядування індивідуально. У 2017 і 2018 роках громадянам субсидія буде нараховуватися з 15 жовтня по 15 квітня.

Обов’язковою нині умовою для отримання субсидії   стало,  повідомити владу про зміни в сім’ї.

Якщо у вас є зміни в складі зареєстрованих осіб в помешканні- хтось виписався або прописався, потрібно про це повідомити в органи соціального захисту населення.

Покупка, яка  перевищує 50 тис. грн., так само повинна бути вказана. Зміна набору комунальних послуг – відмова від централізованого опалення і перехід на індивідуальне або навпаки опалення.
Соціальний статус – хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером.
Для пенсіонерів, інвалідів та інших непрацездатних громадян, уряд збільшує соціальну норму, за якою надається субсидія.

Наприклад, якщо в будинку проживають непрацездатні люди, то соціальна норма для розрахунку допомоги збільшиться з 49 квадратних метрів до 75 кв.м.
Якщо ви переплатили за ЖКГ, протягом півроку, то з 1 травня цю суму просто спишуть з рахунку.

Раніше така переплата переходила на наступний місяць – тобто, якщо в цьому місяці спожив менше енергії і переплатив, то в наступному місяці заплатиш менше. За новими правилами, переплата за холодну і гарячу воду, опалення, буде повертатися в бюджет.
І, якщо ви економили при субсидії і споживали менше норми – все спишуть з рахунків.

Також, тепер, якщо у вас є двомісячна заборгованість по оплаті житлово-комунальних послуг ви не отримаєте субсидії. Українці повинні протягом двох місяців підтвердити сплату заборгованості або домовитися про її реструктуризацію, лише в цьому випадку субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої. В іншому випадку – з місяця, коли ви або підтвердили сплату, або реструктуризували борг.

Женщина с ребенком греется у батареи в холодной квартире.

Дорога моя мінімалка

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу в низу.